Wesołych i Radosnych Świąt!

Piątek, 15 grudnia 2017 Czytelnikom Gminnej Biblioteki tym obecnym i przyszłym, świąteczne życzenia zdrowia i pokoju oraz niezwykłych doznań płynących z dobrej lektury życzą Dyrektor i pracownicy GBP.

Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Spotkanie z Wiesławem Drabikiem Poniedziałek, 20 listopada 2017 Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie z Wiesławem Drabikiem 24.11. o godz. 8:30 w GBP Filia Rajsko, ul. Edukacyjna 10.

Spotkanie z dietetykiem w Babicach

Spotkanie z dietetykiem w Babicach Piątek, 3 listopada 2017 W październiku w Babicach odbyło się coroczne spotkanie z dietetykiem. Panie dowiedziały się między innymi, które witaminy mają korzystny wpływ na włosy, skórę i paznokcie. Zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym warto o to zadbać. Dziękujemy Pani dietetyk za ciekawy wykład!

Jestem czytelnikiem – to naprawdę coś!

Jestem czytelnikiem – to naprawdę coś! Wtorek, 31 października 2017 Obie klasy pierwsze grojeckiej szkoły zostały uroczyście pasowane na czytelników Biblioteki w Grojcu. Musieli najpierw przebrnąć przez poważny test wiedzy o tym, co z książką robić należy, a czego absolutnie robić nie wolno. Trzeba też było troszkę pogłówkować, aby znaleźć ukryte prośby książek do dzieci, wykazać się odrobiną wyobraźni podczas badania chorych, nieszanowanych książek, a także świetnie się bawić podczas wspólnego czytania Brzechwy.

Kryminalnie w DKK

Kryminalnie w DKK Poniedziałek, 30 października 2017 W ostatni piątek spotkaliśmy się w naszej Bibliotece na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Panie były bardzo poruszone po lekturze kryminału autorstwa Rachel Abbott „Śpij spokojnie”. Podobno porywający i godny polecenia. Tym, którzy nie czytali, polecamy! A tych, którzy chcą się spotkać przy kawie i dobrej książce zapraszamy w ostatni piątek listopada.

Sięgnij po "Paczkę literacką"!

Sięgnij po Czwartek, 28 września 2017 Gminna Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu z/s w Grojcu została przyjęta do akcji „Paczka literacka”, organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Paczki zawierające 21 książek oraz dwa audiobooki trafiły do Biblioteki Głównej w Grojcu oraz filii GBP w: Brzezince, Porębie Wielkiej, Włosienicy i już wkrótce będą dostępne dla czytelników.

„Zaprogramuj się na czytanie” i to już od dziś

„Zaprogramuj się na czytanie” i to już od dziś Piątek, 15 września 2017 Wczoraj w grojeckiej Bibliotece gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej „Meritum” z Krakowa, którzy przeprowadzili wspaniałe zajęcia z uczniami klasy 6 ”B” Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu.

"Jak nie czytam, jak czytam"- wyniki akcji

Piątek, 8 września 2017 Z radością informujemy, że rekord w ogólnopolskim czytaniu został pobity! 1 czerwca prawie 460 tysięcy uczniów z całej Polski, za sprawą akcji "Jak nie czytam, jak czytam" czytało w jednym momencie swoje ulubione książki.

Nocka bez snu –takie rzeczy tylko w Bibliotece

Nocka bez snu –takie rzeczy tylko w Bibliotece Poniedziałek, 28 sierpnia 2017 W „Kresową przygodę” wyruszyliśmy w nocy z piątku na sobotę. 25 dzieci z Gminy Oświęcim spędziło nockę na sali Domu Ludowego w Grojcu i…nie spało, a konkretniej spało bardzo niewiele.

Ostatnie letnie DKK

Ostatnie letnie DKK Piątek, 25 sierpnia 2017 Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w blasku słonecznych promieni miało miejsce w piątek 25 sierpnia. Tym razem było ambitnie: „Ktoś we mnie” Sary Waters. Książka niełatwa, ale warta przeczytania. Zebrane Panie wymieniały się oprócz tego wrażeniami z wakacji, które niestety przeleciały zbyt szybko…

archiwum wiadomości