Andrzejki w Bibliotece.

W bibliotece w Babicach odbyły się andrzejkowe zajęcia dla najstarszej grupy dzieci z przedszkola SMYK.
Na zajęciach dzieciaki miały okazje dowiedzieć się czym są Andrzejki, skąd wywodzi się to święto i jak jest obchodzone w Polsce. Po filmie edukacyjnym, dzieci odpowiadały co zapamiętały z filmu i czego ciekawego się dowiedziały. Następnie każde dziecko losowało z koszyczka wróżbę - wróżby były śmieszne oraz takie, które rozbudzają kreatywność. Po każdej wróżbie głośno dzieci biły brawa, śmiały się i chwaliły wylosowanymi przepowiedniami. Potem przyszła kolej na odrobinę magii: dzieci podchodziły do świecącej kuli aby, przy zamkniętych oczach, pomyśleć swoje życzenie.
Na końcu odbyło się tradycyjne lanie wosku przez dziurkę od klucza, a figurki woskowe dzieci opisywały oglądając ich cień. Zabawy nie było końca. Każde dziecko zabrało na pamiątkę wróżkę, figurkę i mały poczęstunek.