Środa, 30 listopada 2022

Spotkanie z misiem w Bibliotece w Brzezince.

25 listopad to Światowy Dzień Pluszowego Misia – dzień,          w którym każde dziecko przytula swoją pluszową, misiową maskotkę. Dzień ten ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, w 2002 r. Historia, która naprawdę wydarzyła się w Stanach Zjednoczonych za czasów prezydentury Teodora Roosvelta dała solidny fundament dzisiejszej pluszowej maskotce, która zawojowała świat. Ta postać wyjątkowo chętnie zagościła w sercach naszych milusińskich. Jak szeroki to wachlarz upodobań można zobaczyć w bogatej ofercie książek o tej tematyce. Ich autorami są m.in.: Janina Porazińska, Łukasz Wierzbicki, Aniela Cholewińska- Szkolik ,Alan Alexander Milne i wielu innych.

Również biblioteka w Brzezince może się pochwalić swoim misiem. Miś, który był do tej pory bezimienny, dzięki dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Brzezince, pod opieką pani Aldony Błokowskiej zyskał nowe imię: Śnieżek.