O wakacyjnym podróżowaniu w Porębie Wielkiej.

Czym podróżujemy?- taki tytuł nosiły zajęcia inspirowane wierszem pisarki dla dzieci Ewy Stadtmuller, które odbyły się w Porębie Wielkiej.

Zainspirowane treścią wiersza, dzieci wymieniały środki transportu, które zapamiętały i te, które znają. Odbyły również podróż bardzo popularnym środkiem transportu w swojej wyobraźni, przy akompaniamencie spokojnej i relaksacyjnej muzyki, w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami.

Podążyły w swojej wyobraźni za opowieścią: za chwilę wyruszysz w podróż do Twojego ulubionego miejsca. Może to być miejsce, które znasz lub o którym marzysz. Może być blisko, może być daleko stąd. Najpierw wyobraź sobie jak się do niego dostaniesz. Czy pójdziesz ,polecisz,popłyniesz, a może dotrzesz tam w zupełnie inny sposób?

Już wiesz jak? No to w drogę! Pomyśl co spotkasz na trasie. Porozglądaj się w swojej wyobraźni na prawo i lewo. Co widzisz? A teraz w górę i w dół? Jakie obrazy mijasz w swojej podróży? Nareszcie zbliżasz się do Twojego miejsca! Jak ono dziś wygląda? Jaki ma zapach? Jak się tam czujesz? Czy ktoś tam jest?itp.

Każdy z przedszkolaków opowiadał o swojej wymyslonej podróży i  z zaangażowaniem wykonywał zadania,wymyślone przez panią bibliotekarkę, Renatę Stefańską. Na koniec grupa przedszkolaków narysowała wspólny obraz upamiętniający wyimaginowane letnie podróże.

Tagi

GALERIA