Cała Polska czyta Dzieciom w Rajsku.

Kolejnym przystankiem  w gminnej akcji Cała Polska czyta Dzieciom była Biblioteka w Rajsku. Pani pogoda opowiadała dzieciom z Przedszkola w Rajsku o problemach swojego brata, Klimatu.

Rozmawialiśmy o sposobach na oszczędzanie wody i prądu, słuchaliśmy dźwięków pogody i polskich wierszyków o słońcu, deszczu, burzy i tęczy.

Rysowaliśmy tęczę i bawiliśmy się w kropelki deszczu. A wszystko to pod hasłem: Polscy autorzy dla klimatu!

W rolę czytających wcieliły się: Barbara Gasidło-Dyrektor Biblioteki w GRojcu, Magdalena Pawlusiak-Bibliotekarka z Rajska oraz Anna Zimnal- pracownik administracyjny Biblioteki. Gościem honorowym naszego spotkania był sołtys Rajska, Maciej Majerski, który dla dzieci przyniósł ulubione przekąski.

Lokomotywa rusza dalej, tym razem do Grojca.