28 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

W tym roku po raz 28 obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Przypadł on w sobotę, a Biblioteka w Grojcu uczciła go w poniedziałek razem z klasą I B i jej wychowawczynią, Małgorzatą Chwierut.

Rozmawialiśmy na temat szanowania książek: po co są okładki z folii i zakładki do książek? Na drzewie literackim naklejaliśmy okładki najbardziej znanych książeczek dla dzieci, a także używaliśmy książek jako klocków, układając je od największej do najmniejszej i od najgrubszej do najcieńszej. Nie obyło się także bez zabawy sprawnościowej: slalom z książką na głowie do najłatwiejszych nie należał!

Wyjaśnialiśmy też podczas zabawy pojęcie prawa autorskiego. Rozstaliśmy się po wspólnym przeczytaniu bajki o Kici-Koci w bibliotece i slodkim poczęstunku.