Piętnasta edycja konkursu Pięknego Czytania.

Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania „O Złote Usta” to od piętnastu lat ważne wydarzenie czytelnicze. Organizowany jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, a koordynowany w gminach przez główne biblioteki  publiczne. Od kilku lat biorą w nim  udział uczniowie szkół Osieka, Przeciszowa i Gminy Oświęcim. Grupa dwudziestu czterech uczestników  rywalizuje w czytaniu wybranej przez organizatora książki dla dzieci i młodzieży. Jak do tej pory zawsze była czytana współczesna literatura polska, a  autor lub autorka lektury, bywali gośćmi wydarzenia. W tym roku była to Katarzyna Ryrych, jedna z autorów opowiadań z tomu „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”.

Piękne czytanie ma wykazać kunszt czytającego, jego wrażliwość, talent aktorski, ale także technikę samej czynności czytającego. Tegoroczne jury konkursowe miało te same dylematy co w latach poprzednich. Po długiej naradzie  jury wskazało zwycięzców i tak poznaliśmy Mistrza Czytania 2021 roku – Dominika Nogę. Uczeń klasy z klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeciszowie wszedł do grona mistrzowsko czytających w piętnastoletniej historii  Konkursu. Książkowy bon podarunkowy przyjął z rąk Pani Haliny Musiał-zastępcy Wójta Gminy Oświęcim. Niżej prezentujemy kolejne nagrodzone miejsca: II miejsce ex aequo: Zofia Kabzińska (SP nr 2 w Przeciszowie) -Katarzyna Hałat (SP w Piotrowicach), III miejsce ex aequo: Julia Żabińska (SP Grojec)-Patrycja Stawowy (SP nr 2 w Osieku).

Wyróżnieni zostali : Aleksandra Sałaciak Paulina Jędrysik Nikodem Jurecki Przemysław Rakoczy z gminy Przeciszów, Katarzyna Kusak  z gminy Osiek, Katarzyna Rydzoń z gminy Oświęcim.

 

Tagi

GALERIA