Uroczyste rozpoczęcie akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom".

     Dziś w naszej Gminie wielkie święto: uroczyście zainaugurowaliśmy święto czytania, czyli XX Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania "Cała Polska Czyta Dzieciom". Do Biblioteki w Grojcu przybyli uczniowie klas drugich z wychowawczyniami, Małgorzatą Żurawską i Magdaleną Kramarczyk. Jubileuszowe czytanie odbywa się w tym roku pod hasłem: "Czytamy polskich autorów".

    Gościem specjalnym był Wójt Gminy Oświęcim, Mirosław Smolarek, który czytał dzieciom wiersze Jana Brzechwy i Michała Rusinka. Wśród czytających znalazły sie też Panie z miejscowej Biblioteki Publicznej. Jak na urodziny przystało, były balony, konfetti i piniata, którą ochoczo rozbiły dzieci na końcu naszego spotkania.

   Klasy drugie zaprezentowały się pięknie podczas śpiewania piosenek i obiecały że będą często odwiedzać Bibliotekę. Wychodząc, uczniowie oglądali dekorację imprezy, na którą składa się ekspozycja z dwudziestu książek, wybranych przez Fundację "Cała Polska Czyta Dzieciom"  najlepszymi książkami dziecięcymi ostatnich dwudziestu lat.

Tagi

GALERIA