Wrażenia po spotkaniu pozostaną z nami długo.

 Pierwszy raz przyszło nam spotkać się z pisarzem wirtualnie 10 września- wtedy przedszkolaki z Grojca na Skypie rozmawiały z panią Agnieszką Frączek. Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem -polskim twórcą kryminałów i trillerów psychologicznych było już drugim spotkaniem on-line.

  Publiczność dopisała i żywo dyskutowała z autorem kryminałów na czacie.

  O Wojciechu Chmielarzu (rocznik 1984) głośno zrobiło się o nim szczególnie za sprawą cyklu kryminałów o warszawskim policjancie Jakubie Mortce, na który składają się m.in. powieści: „Podpalacz”, „Farma lalek” oraz „Przejęcie”. Jako pisarz debiutował w 2012 roku, powieśią pod tytułem „Podpalacz”. Rozgłos zdobył dopiero jednak dwa lata później, po opublikowaniu trzeciej części cyklu, powieści „Przejęcie”, która przyniosła mu sławę.ntryga w powieściach pisarza zwykle zawiązana jest wokół istotnego problemu społecznego, np. przemytu narkotyków czy handlu kobietami.
    Prosty, mało ozdobny język i krótkie zdania - to styl pisania Chmielarza.

    Choć spotkanie było bardzo ciekawe, mamy nadzieję, że uda nam się spotkać jeszcze kiedyś z Panem Wojciechem "na żywo".

    Wszytkich, którzy chcieliby przeczytać jego książki, zapraszamy do naszych gminnych bibliotek. Spotkanie zostało nagrane, więc każdy, kto nie dał rady uczestniczyć w spotkaniu na żywo, może je sobie odtworzyć (link na dole strony).

Spotkanie zostało dofinansowane przez Instytut Książki, w ramach projektu "Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2020".

Tagi