Dziś Światowy Dzień Książki!!!

 Dzisiaj wielki dzień dla wszystkich miłośników książki, lecz nie możemy go obchodzić, jak zwykle, z naszymi czytelnikami. Mamy nadzieję, że już wkrótce wszystko się ułoży i znowu będziemy się spotykać. Otrzymaliśmy także pokrzepiającego maila z Instytutu Książki, za co bardzo dziękujemy:  
 
   "Wszyscy ostatnio zmagamy się z wieloma trudnościami związanymi z pandemią, dziś jednak mamy podwójny powód do radości. Obchodzimy kolejny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który jest doskonałą okazją, żeby przypominać o wielkim znaczeniu książki w życiu człowieka i aby podziękować wszystkim, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem tworzą życie literackie w Polsce. 

  Dziś Biblioteka Narodowa opublikowała także raport dotyczący stanu czytelnictwa w Polsce, którego wyniki są naprawdę optymistyczne! W 2019 roku można odnotować trwałe zatrzymanie spadku czytelnictwa, a nawet pierwszy od 2014 roku zauważalny wzrost. Jesteśmy pewni, że jest to w dużej mierze zasługa Waszego ogromnego zaangażowania, miłości do książek i chęci, by tą miłością dzielić się z innymi - także w ramach realizacji naszej kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Za Wasze serce, pasję i ciężką pracę chcemy Wam dziś powiedzieć: Dziękujemy!"
Podpisano:
Instytut Książki
Tagi

GALERIA