Biblioteka z Kujawskim pomaga pszczołom.

 Świat pszczół jest niezykle bogaty i różnorodny. Mało kto wie, że właśnie pszczołom zadzięczamy wiele owoców, warzyw, przypraw, a także bawełną, kawę i herbatę. Naukowcy pokusili sie nawet o teorię, że wraz z wymarciem pszczół, zniszczenia doczeka cała ludzka populacja.

  Jaki z tego wniosek? Pszczoły trzeba chronić na wszelki możliwy sposób: sadząc kwiaty, które lubią zapylać, czy też unikając oprysków. My, Bibliotekarze musimy edukować dzieci, by one od najmłodszych lat miały świadomość ogromnej roli pszczół w naszym świecie. Wiadomo-czym skorupka za młodu...

   Dlatego Biblioteka właczyła się w ogólnopolską akcję "Kujawski pomaga pszczołom" i realizuje szereg działań mających  za cel ochronę miododajnych owadów.

   W bilbiotece w Brzezince przygotowano cały blok tematyczny poświęcony pszczołom: dzieci wykonywały własnoręcznie ul, rysowały kredą kwiecistą, wiosenną łąkę na placu przed Biblioteką, a także wysłuchały całej serii bajeczek o Kubusiu Puchatku i wykonywały papierowe pszczoły.

   W Rajsku zaś, dzieciaki wysłuchały pszczelich opowieści na kwiecistym dywanie, co zapoczątkowało cały cykl  z pszczołą w tle.

    To dopiero początek projektu, a więc będzie się u nas bzyczało! Upss... Znaczy: będzie się działo!!!

  

Tagi

GALERIA