Biblioteczne jeże w Brzezince.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzezince miały ostatnio okazję zrobić niezwykłe zwierzątko ze starych książek. Pewnie pomyślicie, że skoro zwierzątko biblioteczne, to zapewne był to mól książkowy...
 Otóż, zaskoczę Was: to był jeż. Pretekstem do tego wspaniałego spotkania pań Bibliotekarek (z Biblioteki Szkolnej i Biblioteki Gminnej)z uczniami klasy pierwszej był niedawno obchodzony Dzień Bibliotekarza.
 Pani Agata z Biblioteki Szkolnej i Pani Agnieszka Górkiewicz z Gminnej Biblioteki w Brzezince przybliżyły dzieciom pracę bibliotekarza. Wyjaśniły też co to jest Biblioteka,a następnie pokazały jak można wykorzystać stare książki do zrobienia różnych rzeczy: nie tylko zwierzątek, ale też zdobnictwa i decoupage'u.
  Dzieci akurat zrobiły jeże książkowe, które ozdobią półki w ich klasie.