Rajsko pachnące bratkami.

W pierwszych dniach wiosny, pory roku, o której marzymy bezustannie odkąd nastają jesienne szarugi,  ze śpiewem na ustach i zielonym gaikiem zawitali uczniowie drugiej klasy z wychowawcą, panią Małgorzatą Rolewską, w biblioteczne progi rajskiej biblioteki. Powodów do spotkania było kilka: uśmiech w stronę zielonej wiosny, przypomnienie o pewnej tradycji świątecznej oraz  ukłon przed mającym nadejść wkrótce Światowym Dniem Książki. Honory domu pełnił niepokorny Bartuś, postać  wymyślona przez Grzegorza Kasdepke.  Chłopiec na stronach książki „Powrót Bartusia czyli CO TO ZNACZY... po raz drugi”,  „Był cały w skowronkach”i „Wylewał wiadro zimnej wody na czyjąś głowę”.  Niezwykłymi wizjami czarowała Marta Wysocka – Jóźwiak w „Magii książek”.

Przebudzenie po zimowym śnie było fantazyjne, śmiałe i zaskakujące, bo kto słyszał o sadzeniu kolorowych bratków w bibliotece ?  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rajsku nie dość, że usłyszeli to jeszcze doświadczyli tej niekonwencjonalnej hmm.....pracy, zabawy ?  Kolorowa, wielgachna pisanka, gdzie królowały ziarna czerwonej i zielonej soczewicy, fasoli białej i fioletowej oraz żółtego groszku przypomniała o jednej z wielu tradycji związanych z Wielkanocą.

Strusiowi z jego dwukilogramowym jajkiem, proponujemy schować głowę w piasek, jeśli czuje się zagrożony.

Niesamowie bratki z ich feerią kolorów już wystawiają płatki do słońca, którego życzmy sobie tej wiosny jak najwięcej.