Obdarowani.

   Wspaniała dwunastka dziewcząt z gminy Oświęcim została wytypowana przez  bibliotekarzy z Grojca, Babic, Brzezinki, Poręby Wielkiej, Rajska i Włosienicy do grona Najlepszych spośród czytających książki w roku poprzednim. W związku z powyższym   w piątek 15 marca 2019 roku,  odebrały z rąk  zastępcy Wójta Gminy Oświęcim P. Haliny Musiał  nagrody, ufundowane przez Gminną Bibliotekę w Grojcu.                                    

     Nagrodzono: Magdalenę Dybeł, Karolinę Kruk (z Biblioteki w Grojcu), Darię Szczerbowską,  Milenę Korczyk   (z Biblioteki w Babicach),  Julię Sulikiewicz i  Dominikę Lasek (z  Biblioteki w Brzezince),  Weronikę Borowczyk   i Paulinę Urban ( z Biblioteki        w Porębie Wielkiej), Julię Ledwik i  Julię Waligóra ( z Biblioteki w Rajsku), Annę Wierzbicką    i Wiktorię Steczko  (z Biblioteki we Włosienicy).                                                                

    Gala Czytelnicza  miała  miejsce w siedzibie Gminy na „Zamkowej”. Spotkanie,             w którym brali udział również rodzice dzieci, opiekunowie i bibliotekarze było okazją do rozmów na temat czytania książek w ogóle. Powszechną tendencją „ w narodzie” jest dążenie do możliwie wczesnego wdrażania dzieci do aktywnego czytelnictwa, co ma wydźwięk między innymi w głośnej akcji medialnej „Cała Polska czyta dzieciom”. Systemowe działania idące  ” z góry” wspierają  na dole biblioteki publiczne; także nasze   z gminy Oświęcim.                                                                            

     Propagowanie czytelnictwa  jest dla nich zadaniem sztandarowym lecz trudnym.   Mimo, że książka może być ładna, mądra, ciekawa, to coraz trudniej jest jej konkurować ze środkami masowego przekazu, grami komputerowymi, wideo, DVD, telewizją. Społeczeństwo jest coraz bardziej obrazkowe i wobec tylu możliwości wyboru, wybór książki przez dziecko- nie jest wyborem prostym. I tu rolą bibliotek jest podsycanie             i kierowanie prostego i naturalnego procesu umiejętności czytania -w zamiłowanie            do czytania. Miło potem popatrzeć gdy dzieci same sięgają po pierwsze książeczki            i przeżywają ich treść.                                                          

   Czytanie to oczywista przyjemność. Ci, co tak reagują są obdarzeni wyjątkowym darem. Wszystkim czytającym ten artykuł znalezienia w sobie tego daru życzę!

Tagi

GALERIA