Moc zakopiańskiej legendy.

Wiele, wiele lat temu u podnóża Tatr mieszkał chłopiec, który góry znał i kochał. Okoliczne ścieżki, szczyty i zapierające dech w piersi widoki nie miały przed pastuszkiem żadnych tajemnic..........

 

Do świąt pozostało niewiele, bo tylko kilka dni, zima o nas zapomniała, ale my nie zapomnieliśmy o zimowej stolicy Polski. Zakopane, które z godnością wpisuje się w miesiąc grudzień,  zaprosiło do wysłuchania legendy o ŚPIĄCYCH RYCERZACH W TATRACH. Żabki, Kaczuszki i Słoneczka z ogromną uwagą i skupieniem wysłuchały opowiadania o chłopcu i poszukiwaniu ukrytego pod Giewontem skarbu. Przedszkolaczki bardzo chętnie dzieliły się wiedzą na temat najwyżej położonego miasta w Polsce. Kolejka linowa czy skocznia narciarska nie stanowiły dla nich żadnej tajemnicy, a przecież to tylko początek atrakcji jakie oferuje klimatyczna miejscowość.

 

Śpiewające aniołki, misternie wykonana bombka i kolorowe kwiaty przyłączą się do całej kolekcji ślicznych rękodzieł, jakimi Biblioteka w Rajsku jest obdarowywana.

 

A jaki skarb znalazł Jaśko? …....  To wolność i pokój.

Na zakończenie tego szczególnego dla Polski roku legenda z tak ponadczasową i adekwatną do   setnej rocznicy odzyskania niepodległości wartością.

Tagi

GALERIA