„Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”

"Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy" to  projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Jest to ogólnopolski projekt, w który włączyło się wiele polskich szkół i bibliotek.

Biblioteka w Grojcu na zajęcia z książką "Mirabelka" Cezarego Harasimowicza zaprosiła uczniów klasy V a z miejscowej szkoły z wychowawcą Panią Marzeną Dudek oraz polonistą Panią Moniką Bartosz.

Rozmawialiśmy o tym czym jest miłość i jaka może trudna być miłość podczas wojny, jakim sposobem ludzie podczas wojny o nią walczyli i jakim kosztem udawało się ją ocalić. Pojawiły się też sylwetki znanych Polaków: Oskara Schindlera i Ireny Sendlerowej.

Na koniec wspólnie ozdobiliśmy drzewo mirabelki papierowymi odciskami naszych dłoni. Każdy na nim napisał swoje imię i parę słów od siebie: czyli, co ważnego chciałby powiedzieć Polsce z okazji stulecia odzyskania jej niepodległości.

Już jutro będziemy gościli na mirabelkowych zajęciach klasę V b. Jesli ktoś chce się przyłączyć - zapraszamy!