Choinkowe zajęcia z brokatem w tle.

Ósmego grudnia w ramach spotkań przedświątecznych bibliotekę w Rajsku odwiedzili uczniowie klas I i II szkoły podstawowej z nauczycielem Reginą Ilich. Spotkanie miało charakter warsztatów artystycznych w klimacie świątecznym. Dzieci z zapałem przystąpiły do samodzielnego wykonania kartek z motywem brokatowej choinki. Gdy grupę pochłaniała praca plastyczna, bibliotekarka czytała głośno opowiadania Artura Janickiego „Najpiękniejsza choinka”. Dalszą rozmowę przekierowano na symbole bożonarodzeniowe, a te były zaklęte w zagadkach. Z ich odgadnięciem dzieci nie miały żadnego problemu. Spotkanie zakończyło się życzeniami świątecznymi dedykowanymi pracownikowi biblioteki i odśpiewaniem klimatycznej piosenki o reniferku.