Czy mogę sam stworzyć książkę?

Okazało się, że tak. Dzieci Przedszkola w Porębie Wielkiej przekonały się o tym w ubiegłym tygodniu podczas zajęć z Biblioteką. Starszaki posłuchały bajki o Franklinie, którą czytała Katarzyna Chowaniec-Bakalarska, pracownik GBP w Grojcu i zastanawiały się razem z panią prowadzącą czy łatwo napisać książkę.

„ No…raczej to chyba nie” –mówiły dzieciaki. Sam pomysł nie wystarczy: trzeba jeszcze wiele innych rzeczy, by książka stała się wyjątkowa. Mieli okazję sami to sprawdzić i wykonali swą pierwszą w życiu książeczkę.

Trzeba było samodzielnie ułożyć historyjkę obrazkową, wymyślić tytuł i udekorować swoje dzieło.

Przedszkolaki pracowały na pełnych obrotach i powstały prawdziwe arcydzieła, które mogli potem zobaczyć rodzice. Zachęcamy dzieci do czytania i do tworzenia własnych książeczek. Zapraszamy także do naszych bibliotek, które mogą stać się źródłem inspiracji dla dziecięcych pomysłów na książkę.