„Zaprogramuj się na czytanie” i to już od dziś

Wczoraj w grojeckiej Bibliotece gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej „Meritum” z Krakowa, którzy przeprowadzili wspaniałe zajęcia z uczniami klasy 6 ”B” Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu.

      Program "Zaprogramuj się na czytanie - Ver.2.0" realizowany jest w ramach zadania publicznego zleconego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ”Promocja czytelnictwa”.

 

      Już drugi raz mamy zaszczyt brać udział w tym projekcie i po raz drugi jesteśmy pod jego wrażeniem. Młodzież, na podstawie „Bajek robotów” Lema, buduje scenografię. Do ich dyspozycji pozostają papiery, kartony, farby, koraliki, kredki, kubki itd. Gdy już ona powstanie, robią spontaniczną inscenizację, na podstawie jednego z opowiadań . Mikro-przedstawienie jest rejestrowane kamerą przez jednego z uczniów. Efekt? Nie trzeba pytać. Po takim spotkaniu każdy nauczyciel i bibliotekarz czuje się bardzo zbudowany.

 

       Dziękujemy grojeckiej młodzieży za wielkie zaangażowanie w projekt oraz paniom nauczycielkom: pani Katarzynie Mendyk i Agacie Mamicy. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki projekt w tym roku.

GALERIA