Młodzieżowe nordic walking

Chociaż pogoda płatała nam figle, co rusz chowając słońce za czarnymi chmurami, nie daliśmy się zastraszyć i równym krokiem ruszyliśmy na naszą trasę. Wygodne buty, plecaki i kijki (oczywiście) to podstawa w takiej wędrówce. Naszą trasę nordic walking rozpoczęliśmy od biblioteki w Grojcu i ruszyliśmy na Łazy.

        Po drodze piękne widoki: stawy, Plesnerówka, stada łabędzi… Pierwszym przystankiem była Plantacja Borówki pana Bogdana Gasidło, na którą zostaliśmy serdecznie zaproszeni. Każde dziecko dostało swój pojemniczek na borówki i mogło zbierać do woli. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i za borówki, które smakowały wybornie!

       Następnie ruszyliśmy na Puściny, gdzie niespodziewanie zaliczyliśmy przystanek u pani Karoliny Kolasy. Zostaliśmy zaproszeni „z drogi”, ugoszczeni „czym chata bogata”. Dzieciaki wyszalały się na ogrodzie, posiliły, napiły i ruszyliśmy w dalszą drogę. Dziękujemy Pani Karolinie za serdeczność i gościnę!

        Kręta droga prowadziła przez lasek, gdzie dwukrotnie drogę przecięła nam młoda sarenka. Ulicą Przecznica doszliśmy na Aleję Ogrodową, skąd tylko kawałek do Biblioteki. Po tej długiej i męczącej trasie zasiedliśmy przed grojecką fontanną, aby ochłodzić się lodami. Zmęczeni, ale szczęśliwi planowaliśmy powtórkę. Może jesienią..?

 

GALERIA