Wakacje z biblioteką zakończone

Wakacje z biblioteką zakończone Piątek, 18 sierpnia 2017 Zajęcia wakacyjne w gminnych bibliotekach zakończone. Przed nami już tylko pożegnalna „Kresowa przygoda”, w której weźmie udział 25 dzieci z naszej gminy.

Ahoj! W morski rejs tylko z Biblioteką!

Ahoj! W morski rejs tylko z Biblioteką! Piątek, 28 lipca 2017 Wakacje z Biblioteką w Grojcu dobiegły końca: na ostatnie zajęcia dzieci zaprosiliśmy w czwartek 27 lipca i rozpoczęliśmy morską przygodę. Łódeczki z orzechów włoskich malowaliśmy i ozdabialiśmy lakierem do paznokci, a następnie konstruowaliśmy maszt z kolorowych papierów i wykałaczki. Wyszły maleńkie dzieła sztuki, mini-stateczki.

Młodzieżowe nordic walking

Młodzieżowe nordic walking Czwartek, 27 lipca 2017 Chociaż pogoda płatała nam figle, co rusz chowając słońce za czarnymi chmurami, nie daliśmy się zastraszyć i równym krokiem ruszyliśmy na naszą trasę. Wygodne buty, plecaki i kijki (oczywiście) to podstawa w takiej wędrówce. Naszą trasę nordic walking rozpoczęliśmy od biblioteki w Grojcu i ruszyliśmy na Łazy.

Kamienne opowieści

Kamienne opowieści Wtorek, 25 lipca 2017 Wyprawa nad Sołę była niezwykle udaną wycieczką, lecz miała swój określony cel: zbieranie kamieni na zajęcia plastyczne. Zajęcia odbyły się w ten wtorek: dzieci miały za zadanie na kamieniach, które uzbierały, zilustrować wymyśloną przez siebie historię.

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ- harmonogram

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ- harmonogram Środa, 14 czerwca 2017 Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wakacji w bibliotekach w Gminie Oświęcim!

Maj w bibliotekach!

Maj w bibliotekach! Czwartek, 18 maja 2017 Ten miesiąc pokochał książki i biblioteki, jest namaszczony historycznie, by popularyzować w kraju czytelnictwo. Jego krajowy poziom to oddzielny temat dla socjologów… ale dzisiaj optymistycznie i radośnie!

Bo mądry opiekun to szczęśliwe zwierzę

Bo mądry opiekun to szczęśliwe zwierzę Wtorek, 16 maja 2017 W czwartek pracownice Biblioteki w Grojcu zorganizowały w miejscowym Przedszkolu Samorządowym spotkanie z panią Katarzyną Grzegorczyk z Fundacji Skrzydlaty Pies. Pani Kasia przyjechała do nas z Bukowna i opowiadała o pochodzeniu psów, ich podstawowych zwyczajach, a przede wszystkim o tym, jak należy bądź nie należy ich traktować.

Kwietniowa odsłona DKK

Kwietniowa odsłona DKK Poniedziałek, 8 maja 2017 Wiosnę w DKK rozpoczęliśmy tytułem nielekkim, choć naszym czytelniczkom bliskim: Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka Swietłany Aleksijewicz. Lektura dość opasła, nie czyta się szybko, a jednak urzekła nasze Panie. Tak było – mówiły - Pamiętamy to.

Jak rozpoznać polskość

Jak rozpoznać polskość Czwartek, 4 maja 2017 O symbolach narodowych najlepiej mówić w pierwszych dniach maja, gdy Polska powiewa biało-czerwono; wtedy też budzi się w nas-Polakach poczucie polskości i wspólnoty. Ma to rzecz jasna związek ze świętem Konstytucji 3 Maja i przypadającym dzień wcześniej świętem Flagi.

Akcja Żonkile

Akcja Żonkile Piątek, 28 kwietnia 2017 W geście solidarności z powstańcami getta warszawskiego, bibliotekarki z Rajska, Poręby Wielkiej, Włosienicy oraz Babic i Brzezinki obdarowywały mieszkańców swoich wsi symbolicznymi żółtymi żonkilami. Akcja zapoczątkowana w 2013 r. przez muzeum POLIN co roku gromadzi coraz więcej zwolenników.

archiwum wiadomości