Projekt "Różne światy matematyki" w ramach programu mPotęga

Gminna Biblioteka Publiczna w Grojcu otrzymała 5.tysięczny grant na edukację matematyczną wśród dzieci szkół podstawowych. Ogólnopolski program grantowy pod nazwa mPotęga, z którego otrzymano wsparcie, prowadzony jest przez Fundację mBanku w Warszawie we współpracy z Fundacją Dobra Sieć.

Realizacja projektu, który nazwano Różne światy matematyki zacznie się we wrześniu i potrwa do grudnia br.  Oczywiście najintensywniej z grantu będą korzystać uczniowie grojeckiej podstawówki, ale są też propozycje dla klas IV-VI  w każdej z siedmiu szkół w gminie.

- Cieszy nas ten grant. Dzięki niemu Biblioteka ma okazję skierować w stronę dzieci fajne zajęcia, tym razem o podłożu matematycznym. Będziemy oswajać świat liczb i cyfr i pokazywać inne oblicze matematyki. Dzieci będą mieć możliwość poznać kilku pasjonatów matematycznych i ich dzieła; będą warsztaty z kodowania tekstu literackiego, gminny konkurs i nagrody; czyli trochę nauki-trochę zabawy. Liczymy, że zajęcia będą ciekawe i inspirujące- mówi Barbara Gasidło, autorka projektu.