Finał Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Finał Tygodnia z udziałem przedszkolaków, klas I-III miejscowej szkoły i ich nauczycieli oraz grupą wychowanek PZOL, miał miejsce w grojeckim parku 9 czerwca. Spektakl "A jak Anakonda" w wykonaniu przedszkolaków z Grojca wybrzmiał po raz kolejny. Potem zgromadzeni „wybudzali” książki, które przeznaczono do głośnego odczytania.

Lektorami byli w tym roku wybrani uczniowie: Julia Noworyta, Emilia Kramarczyk, Daria Nitka, Natalia Grzesło i Igor Wieczorek. Czytano fragmenty klasyki i literatury współczesnej dla dzieci tak ekspresyjnie, że to spowodowało pojawienie się w parku konia, który przyszedł za Pippi wykreowaną przez Astrid Lindgren. Koń na szczęście nie musiał spełniać zwariowanych życzeń bohaterki, więc zarówno on jak i jego jeździec, Wojciech Spadek, ze spokojem uczestniczyli w spotkaniu.

Finałową imprezę  Tygodnia Czytania zakończono taneczno-choreograficznym spektaklem w wykonaniu tancerek z kółka szkolnego, nad którym piecze ma Joanna Miłoń, oraz piosenką „Jesteśmy Polką i Polakiem...”.  W ten wyrazisty sposób nawiązano do ogólnopolskiego charakteru Tygodnia Głośnego Czytania.

FILMY