Kampania czytania ze startem w Brzezince!

XVI Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom rozpoczęty! Na przedszkolnym placu w Brzezince zebrały się dzieciaki z miejscowego przedszkola i szkoły podstawowej, aby w naszej gminie wystartować z akcją głośnego czytania. Ta będzie trwała cały tydzień, i w piątek, w grojeckim parku, osiągnie swój finał.

W Brzezince czytały: dyrektor miejscowego przedszkola, Jolanta Jędras, dyrektor szkoły Podstawowej, Agata Kowol, dyrektor Gminnej Biblioteki, Barbara Gasidło oraz bibliotekarka z filii bibliotecznej w Brzezince, Małgorzata Polak.

Z krótkim przedstawieniem inspirowanym tekstem Małgorzaty Strzałkowskiej „A jak  Anakonda”, wystąpiły dzieci z Przedszkola w Grojcu. Reszte programu wypełnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzezince interpretacją wierszy Tuwima i Brzechwy oraz widowiskiem „Smerfy”.

Piosenką ”Jesteśmy Polką i Polakiem” zakończono startową imprezę i sołectwo Brzezinka, a akcję czytania przeniesiono do Babic. Tutaj w bibliotece publicznej Urszula Kukowska czytała dla  przedszkolaków ze „Smyka”, a grojecka grupa teatralna z anakondą,  po raz kolejny  promowała czytanie utworów Małgorzaty Strzałkowskiej.