Bo mądry opiekun to szczęśliwe zwierzę

W czwartek pracownice Biblioteki w Grojcu zorganizowały w miejscowym Przedszkolu Samorządowym spotkanie z panią Katarzyną Grzegorczyk z Fundacji Skrzydlaty Pies. Pani Kasia przyjechała do nas z Bukowna i opowiadała o pochodzeniu psów, ich podstawowych zwyczajach, a przede wszystkim o tym, jak należy bądź nie należy ich traktować.

Spotkanie poprzedziła akcja zbierania karmy dla podopiecznych Fundacji. Grojeckie przedszkolaki nazbierały jej dość sporo. Karma pojechała do Bukowna i pomoże ratować bezdomne psiaki i koty. Zebraliśmy też trochę kocyków, obróżek oraz psich zabawek.

Cały tydzień, który poprzedzał spotkanie „na czterech łapach”, panie z Biblioteki przychodziły do przedszkola, aby czytać i rozmawiać z dziećmi na temat zwierząt. A temat był nośny…. Dzieci mówiły dużo i chętnie-każdy chciał opowiedzieć o swoim Burku, Azorku itd. Nie mogły też doczekać się piątku, kiedy to oprócz pani Katarzyny miał ich odwiedzić jeszcze jeden gość: czworonożny, o wdzięcznym wyrazie pyszczka.

Otóż oprócz prezeski Fundacji Skrzydlaty Pies, na sali cały czas był obecny mały żółty ratlerek, którego każde dziecko mogło pogłaskać. Piesek aż wyrywał się do dzieci a spotkanie z nim wywołało salwę śmiechów i radości.

Panią Kasię zaprosiliśmy do spotkania za rok. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie w spotkanie pracownikom Przedszkola Samorządowego w Grojcu i Rodzicom dzieci, którzy przynieśli karmę dla bezdomnych zwierząt.