Akcja Ferie w Grojcu zakończona

Kolejne ferie z Biblioteką w Grojcu już za nami. Dzieci cały tydzień miały możliwość uczestniczenia w grach, konkursach i zabawach, które dla nich przygotowaliśmy.

Poniedziałek rozpoczęliśmy na sportowo, aby zdrowa energia towarzyszyła nam przez cały tydzień. Mini olimpiada: bieg z woreczkiem na głowie, rzut woreczkiem do obręczy, skakanie na skakance i inne konkurencje, bardzo podobały się dzieciom.

We wtorek i czwartek wyruszyliśmy na Zamek w Oświęcimiu, aby uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez Panie tam pracujące. We wtorek tematem zajęć było: „Mężni rycerze, nadobne niewiasty”- dziewczynki wykonywały piękne papierowe korony, aby poczuć się jak damy dworu. W czwartek zaś tematem była prehistoria: „Prehistoria-na tropach jaskiniowców” – maczugi oraz malunki na kamieniach były owocami czwartkowego spotkania.

Środa upłynęła nam bardzo twórczo. Wyczarowaliśmy małe bałwanki z sody oczyszczonej, mydła, soli i wody. Robiliśmy też sami małe kolorowe gniotki z balonów i mąki ziemniaczanej. A na koniec przyszła kolej na najlepszą zabawę – malowanie śnieżnych ilustracji pianką do golenia, połączoną z klejem i brokatem. Wyszły prawdziwe dzieła sztuki.

Ostatni dzień-piątek –był dniem rywalizacji. Rozgrywki drużynowe w Jengę, Twistera i Activity przysporzyły nam wielu emocji. Zwłaszcza gorąco było podczas rozgrywek Jengi-tu emocje sięgały zenitu!

Tydzień ferii z Biblioteką przeleciał jak ”z bicza strzelił”. Zobaczymy się już wkrótce: w wakacje. Zapraszamy już dziś!