Przyszła pora na odbiór nagrody

Wycieczka do Planetarium w Chorzowie była główną nagrodą w ”Gminnym Konkursie Matematycznym pod patronatem Wójta Gminy Oświęcim", który miał swój finał 15 listopada 2016r. Konkurs zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Grojcu. W konkursie brało udział sześć drużyn ze szkół podstawowych Gminy Oświęcim, a główna nagroda- wycieczka dla całej klasy - przypadła Szkole Podstawowej w Grojcu.

To oni okazali się najlepsi i w efekcie 23 uczniów z tejże szkoły 2 grudnia pojechało z nami na seans wśród gwiazd.

Pogoda była istnie zimowa. Mroźno i biało. Do Chorzowa dotarliśmy bez przeszkód i mogliśmy udać się na nasz półtoragodzinny seans edukacyjny w planetarium. Niebo nad nami zmieniało się w zależności od pory roku, a wraz z nim widoczne były (mniej lub bardziej wyraźnie) coraz to inne gwiazdozbiory. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek.

W drodze na parking trochę pobłądziliśmy i…rozpętała się prawdziwa bitwa na śnieżki. Panie nauczycielki: Pani Izabela Berszakiewicz i Katarzyna Mendyk, również zostały obrzucone śnieżnymi pociskami. W końcu, z nosami czerwonymi od mrozu, dotarliśmy do autobusu i ruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka była możliwa dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku, w ramach Programu mPotęga.