Pluszowy miś odwiedził dzieci dziś

Światowy Dzień Pluszowego Misia, który od czternastu lat jest obchodzony na świecie, na stałe wpisał się w kalendarze gminnych szkół i przedszkoli. 25 listopada wszystkie szkoły i przedszkola aż roją się od kolorowych pluszaków.

Gminna Biblioteka Publiczna co roku czynnie włącza się w to świętowanie – w końcu to tutaj na półkach znajdziecie najwięcej historii o przygodach przeróżnych misiów: Misia Uszatka, Misia Baryłki, Śnieżnego Misia, Misia Guziczka, Misia Puchatka i wielu, wielu innych pociesznych niedźwiadków…

Bibliotekarki z Grojca urządziły w tym roku najpierw Święto Misia w grojeckiej Sali Domu Ludowego, a potem udały się na dalsze świętowanie do Szkoły Podstawowej, gdzie czekały już dzieci małe i duże.

W szkole za to, czytania nie było za wiele. Wszystkie dzieci natomiast chciały zrobić sobie zdjęcie z Misiem Oksiem. Powstał nawet wiersz dla Misia, który ułożyła klasa IV b z panią Joanną Sałek:

Mój miś

Mój misiu kochany!

Dostałem Cię od mamy.

Wiem, że lubisz miód,

który jest słodki

jak 100 Twoich słów.

Jesteś mięciutki, grubiutki,

słodziutki i kochaniutki.

Gdy jest mi źle,

Ty przytulasz mnie.

Gdy jestem chory,

męczą mnie potwory,

Ty przeganiasz złe humory.

Ty przy mnie stój,

a ja Ci dam miodu słój.

Przetestowaliśmy też nauczycieli, czy dobrze pamiętają jeszcze swoje „misiowe” czasy – jedna z pań musiała z zamkniętymi oczami narysować misia. Test wypadł doskonale: miś miał nawet buty i guziki.

Święto Misia pozostawiło miłe wspomnienia i chociaż następne dopiero za rok, dzieci stale o nich pamiętają.